6 července, 2021 Novinky Žádné komentáře

Svatojánská slavnost 2021

…byla radostná! Mohli jsme se konečně potkat. A to v sobotním červnovém dnu i noci.

Mohli jsme se rozloučit s rekordním počtem předškoláků – 18 dětí jsme se slzou v oku poslali do světa, kde už hraje velkou roli škola a vzdělávání.

Mohli jsme prchat před deštěm a s radostí sledovat, jak se posléze mraky trhají a slunce svítí k pasování předškoláků. Součástí této červnové slavnosti je i tradiční cesta za pokladem, protože na svatého Jana se přece otevírá země a vydává to nejvzácnější ze sebe. My jsme to zvládli. Vydali jsme úsměvy, písně, ohýnek, ale i naději na lepší zítřky a láskyplnou vděčnost nejen našim předškolákům – teď už školákům. Ještě takový postřeh na závěr: před objevem pokladu se jeden z našich průvodců ptal dětí a celých rodin, které se jednotlivě vydaly pátrat po zlatém kapradí, co pro ně znamená poklad. Jedna z holčiček bez váhání odpověděla: “Poklad, to je pro mě život.” Má pravdu, i když je jí teprve šest. Jsme opravdu všichni bohatí, važme si toho.

Následovala poetická noc ve stanech a krásný čas s krásnými písněmi. Momenty, na které se nezapomínají.

Děkujeme všem, kteří se podíleli nejen na Svatojánské slavnosti, ale na celém tom šíleném roku. Jen díky vám je Lesinka stále v plné síle, stále připravena provázet lesem i divukrásným věkem další děti i jejich rodiče.

Fotky: Pavel Kolčárek a Ester Dobiášová

Written by Lesinka