Únor bílý, pole sílí. Tak snad bude dobrá úroda, bílý únor a mrazy v něm by snad mohly pomoct. Nám rozhodně bílá nadílka pomohla, užili jsme si jindy “krizový měsíc”, kdy už většinou lesní školky nedočkavě vyhlížejí jaro, fakt parádně.
Pojďme se k těm čtyřem únorovým týdnům vrátit.
Zahájili jsme je vesmírným tématem. Putování po galaxiích, planetách, hvězdách bývají u dětí hodně oblíbené – u nás zrovna tak. Je tady nejen prostor pro informace, ale také pro fantazii. Jak by vypadala moje vysněná planeta? Jak veliký je vesmír? Tisíc kilometrů? Milión? Co je světelný rok? A jakou barvu může mít mlhovina? A jak obíhají planety kolem Země? A kam se umí schovat Sluníčko?

Mezitím jsme prozkoumávali nejbližší okolí… až se dokonce některé ledy podařilo prolomit. Tady na fotce zatím drží… 🙂

Pak už přišel týden jarních prázdnin. Mnoho z vás odjelo na různé výlety – ti, co tu zůstali, si ale užili hodně zábavy na sněhu. O víkendu napadlo a pak mrzlo, až praštělo, takže lopaty a boby byly v pohotovosti.

Po návratu byla školka zase plná. A všichni byli odpočatí a těšili se z každého dne.
Takže jsme se vrhnuli rovnou do řemeslných dnů. Blíží se totiž masopust a to je doba, kdy si s dětmi povídáme o řemeslech. A tak se kovalo, vyřezávalo, peklo, košíkařilo, pilovalo…


Na závěr února nás čekalo… JARO! Mrazy pominuly, bláto přišlo k nám (jupí, máme sis s čím hrát!), suchá tráva se nám stala místem přástev a kurzem pletení věnců.


No a poslední únorový den jsme se vydali i na výlet. Za prvními ukazateli jara – za sněženkami. Na vrcholu hory Skalka, pod kterou je naše jurta, je moc hezké místo plné sněženek a starých padlých jasanů, co nám posloužily jako super prolízačka 🙂 A těch sněženek kolem je fakt hodně. Jestli budete mít v nejbližších dnech čas, vydejte se tam, děti vám třeba ukážou cestu.


A my už se spolu těšíme na MASOPUST – příprava na masky může probíhat klidně v terénu 🙂
