702 165 111
info@lesinka.cz

O nás

Home » O nás

NÁŠ TÝM

team
Markéta Němčanská
Ředitelka
Dávám dětem prostor pro vlastní hru, odhalování záhad, objevování a zkoumání, a přitom jsem na blízku pokud potřebují moji podporu. Vážím si vzájemné důvěry nás dospělých i k dětem, respektování jedinečnosti každého člověka a přírody, která nám den co den mnoho poskytuje.
team
Kristína Kakašová
Pedagožka
Svet přírody je pro mě oázou. V pomoci dětem seznamovat se s ní, poznávat její fungování a naučit se vnímat její krásu, vidím obrovský smysl a poslání. Zvídavá mysl dětí a jejich reakce na svět kolem mě plní radostí a jsem proto moc ráda, že mě vítr zavál právě do Lesinky. Kromě toho být průvodcem dětí na ceste za lesními tajemstvími mě naplňuje umění ve všech jeho podobách, hory a bylinky.
team
MVDr. Jarka Pokorná, PhD.
Pedagožka
Jsem maminkou dvou dětí (6 a 4 roky). Vystudovala jsem VFU v Brně a po narození syna jsem se začala zajímat o alternativní formy vzdělávání. Život mě zavál do lesní školky, se kterou spolupracuji již pátým rokem. Své zkušenosti a vášeň pro přírodu s radostí předávám dál. Učím děti poznávat zvířata, jejich stopy a hlasy, ochutnávat jedlé rostliny, lozit po stromech, nebát se bláta ani kaluží a při tom všem být k sobě ohleduplní a respektovat se navzájem. Absolvovala jsem kurzy Respektovat a být respektován, První pomoc pro pracovníky LMŠ, Agrese je OK, Pedagog volného času a nyní navštěvuji kurz ALMŠ Přírodní pedagogika a Pedagogicko-psychologické minimum.
team
Ester Dobiášová
Asistentka pedagoga a fotografka
Ráda se na svět dívám dětskýma očima a na oplátku dávám i našim dětem nahlédnout můj svět v hledáčku fotoaparátu. Pomocí fotografie se snažím uchovat momenty radosti, zvídavosti a přátelské spolupráce či porozumění mezi dětmi, ke kterému se je snažím také vést.
team
Soňa Štoudková
Lektorka muzikoterapie
Mou největší inspirací je svět přírody a svět zvuků, mými největšími průvodci mé dvě děti, se kterými jsem měla jako pedagog a rodič možnost "vyrůst" v lesní školce. Vystudovala jsem hudební teorii a pedagogiku na PdF MU, absolvovala několik kurzů muzikoterapie a ucelený pětiletý muzikoterapeutický výcvik v metodě Celostní muzikoterapie L. Holzera. Muzikoterapii se věnuji i v jiných institucích.
Lesní školka Lesinka Brno


Spolek Lesní kruh z.s. vznikl na jaře 2016 z iniciativy rodičů a pedagogů, aby pokračoval v provozování lesní školky se zázemím na Kaprálově mlýně, která má na tomto místě již několikaletou historii. Rodiče dětí se nyní stávají členy spolku a podílejí se na našich činnostech.

Markéta Němčanská
statutární zástupce spolku, ředitelka
marketa.nemcanska@lesinka.cz

Martina Burjanová

předsedkyně spolku
martiik@seznam.cz

Externí spolupráce:


Soňa Štoudková - muzikoterapie
Kateřina H. Hanzlíková – tanečky, více www.pohybovaterapie.cz/tancehrani/
Zuzana Hegerová – tvořivé dílničky
Hana Dynková - lektorka "Original Play" www.hraprozivot.cz

 

LESNÍ ŠKOLKA LESINKA

Lesní školka Brno Lesinka - Rosteme s lesem