702 165 111
info@lesinka.cz

O nás

Home » O nás

NÁŠ TÝM

team
Markéta Němčanská
Ředitelka
Dávám dětem prostor pro vlastní hru, odhalování záhad, objevování a zkoumání, a přitom jsem na blízku pokud potřebují moji podporu. Vážím si vzájemné důvěry nás dospělých i k dětem, respektování jedinečnosti každého člověka a přírody, která nám den co den mnoho poskytuje.
team
Petra Havlíčková
pedagožka
Po studiu speciální pedagogiky jsem se věnovala práci s rizikovou mládeží, péči o děti s kombinovaným postižením nebo vedením kurzů zážitkové pedagogiky. Absolvovala jsem kurzy bazální stimulace, které mi otevřely bránu do světa respektujícího přístupu k jedinci.
Mateřství odklonilo mé pedagogické cesty směrem k předškolní pedagogice, na místo mně nejmilejší, do lesa.
V Lesince, v místě velkých i malých příběhů, lesních víl, lepkavého bláta i velké svobody, spolu s dětmi zažívám kouzlo přítomného okamžiku, pozoruji jejich hry bez hranic, růst a objevy. Ve svém batohu do Lesinky přináším hudbu, příběhy, poezii, předškolní přípravu, svobodu, vztah, úctu a naslouchání druhým, a to vše mi děti vždy nabalí i na cestu domů (a k tomu ještě nějaké obrázky).
team
Zita Skotálková
pedagožka
Práce s dětmi byla od mala mým snem. Nakonec zvítězila praktičnost a vydala jsem se studovat práva, která mne také fascinovala. Po narození mých synů mne ale život nasměroval zase zpátky k mému dětskému snu.
Zjistila jsem, že spojení dětí a lesa je pro mě to pravé. S nadšením a láskou pozoruji děti a provázím je na jejich cestě. Spatřuji v nich rovnocenné partnery, od kterých se toho mohu mnoho naučit. Domnívám se, že pokud je dětem dán prostor, bezpečné hranice, láska a důvěra, rozkvétají nám před očima.
Absolvovala jsem semináře týkající se výchovy, montessori pedagogiky a rozvoje osobnosti (Svoboda není bezbřehá, Rodičovství jako cesta, Mocenské hry, Intuitivní pedagogika, kyneziologie, regresní terapie a terapie pomocí bachových květových esencí).
team
Jarka Pokorná
pedagožka
Jsem maminkou dvou dětí. Vystudovala jsem VFU v Brně a po narození syna jsem se začala zajímat o alternativní formy vzdělávání. Život mě zavál do lesní školky, se kterou spolupracuji již osmým rokem. Své zkušenosti a vášeň pro přírodu s radostí předávám dál. Učím děti poznávat zvířata, jejich stopy a hlasy, ochutnávat jedlé rostliny, lozit po stromech, nebát se bláta ani kaluží a při tom všem být k sobě ohleduplní a respektovat se navzájem. Absolvovala jsem kurzy Respektovat a být respektován, První pomoc pro pracovníky LMŠ, Agrese je OK, Pedagog volného času a nyní navštěvuji kurz ALMŠ Přírodní pedagogika a Pedagogicko-psychologické minimum.
team
Zuzana Procházková
průvodkyně
Vystudovala jsem veterinární univerzitu v Brně a po několikaleté práci akademika jsem se vydala cestovat po světě. Můj dlouholetý zájem o vzdělávání a výchovu mě na různých místech vždy přivedl k dětem a péči o ně. Náhoda mě pak nasměrovala do Lesinky, kde už tři roky můžu propojovat dětský svět se světem přírody a podporovat děti při objevování a zkoumání světa kolem sebe. Příroda je pro děti nejlepší učitelka a les nejlepší hřiště! Jako průvodce se snažím dětem poskytnout bezpečné prostředí a být nablízku, když to potřebují. Učím je naslouchat ostatním i sobě, přistupovat s respektem ke všemu živému a povzbuzuji je na jejich cestě za poznáním. Seznamuji děti se světem zvířat, rostlin i hub a ráda tvořím z přírodních materiálů.
team
Aneta Vidurová
průvodkyně
Do Lesinky mě zavály děti, láska ke zdejším lesům, přátelé a příběhy, které ráda objevuji na každém kroku. Svůj život měním podle toho, jak mi rostou děti (tyhle tvůrčí výzvy mám nejradši). Začala jsem tedy otevřením klubíku Kapradinka, pak dala své syny do Lesinky, a teď už jsem součást týmu skvělých kolegů, lesních i pohádkových bytostí, ale hlavně v obklopení báječnými dětmi. Vedu stále Kapradinku, působím v Lesince a stále se s pokorou učím unikátnímu přístupu k druhým, který mně tak v Lesince kdysi učaroval. Snažím se dětem předat lásku k hudbě v kroužku flétniček a taky se snažím být oporou při organizování akcí pro rodiny i pro širokou veřejnost.
team
Soňa Štoudková
Lektorka muzikoterapie
Mou největší inspirací je svět přírody a svět zvuků, mými největšími průvodci mé dvě děti, se kterými jsem měla jako pedagog a rodič možnost "vyrůst" v lesní školce. Vystudovala jsem hudební teorii a pedagogiku na PdF MU, absolvovala několik kurzů muzikoterapie a ucelený pětiletý muzikoterapeutický výcvik v metodě Celostní muzikoterapie L. Holzera. Muzikoterapii se věnuji i v jiných institucích.
Lesní školka Lesinka Brno


Spolek Lesní kruh z.s. vznikl na jaře 2016 z iniciativy rodičů a pedagogů, aby pokračoval v provozování lesní školky se zázemím na Kaprálově mlýně, která má na tomto místě již několikaletou historii. Rodiče dětí se nyní stávají členy spolku a podílejí se na našich činnostech.

Markéta Němčanská
statutární zástupce spolku, ředitelka
marketa.nemcanska@lesinka.cz

Martina Burjanová

předsedkyně spolku
martiik@seznam.cz

Externí spolupráce:


Soňa Štoudková - muzikoterapie

Divadélko Pod širákem

LESNÍ ŠKOLKA LESINKA

Lesní školka Brno Lesinka - Rosteme s lesem