31 října, 2022 Novinky Žádné komentáře

V měsíci říjnu jsme si užívali krásně teplého sluníčka a hromady voňavého listí a lesklých kaštánků. Z nich jsme si vyráběli pavučinky podobné těm, co se třpytí na louce za Mlýnem.

Víla Lesinka nám popovídala pohádku o tom, jak se pavoučci na podzim navštěvují a létají v pavučinkových padáčcích, které jsme viděli všude poletovat. To vám byla krása, prý se tomuto času říká babí léto a opravdu, bylo krásně jako v létě.

V říjnu jsme taky oslavili svátek našich velkých kamarádů – stromů. Udělali jsme si z jejich barevného listí krásné koruny a kouzelné hůlky a už jsme mohli čarovat všechny ty podzimní kouzla jako skřítci podzimáčci, o kterých si zpíváme v Lesince písničku.

O stromech jsme si nejen povídali, ale také tančili – s Jitkou a jejími Tancehrátkami. Bylo nám veselo, lístečky poletovaly všude a dokonce se nám povedla i opravdová choreografie. Program jako dělaný pro naše víly!

Svátek stromů jsme pak pořádně oslavili na naší zahradě, kterou jsme s maminkami a tatínky uklidili a nachystali ji tak na dlouhý zimní spánek. A taky divadlo bylo! Divadlo Stromoví, o stromech a jejich voňavé řeči, o podhoubní poště a léčení churavých velikánů.

My jsme si pak na stromy zahráli i dopoledne, zkoušeli jsme se poznávat podle vůně z vonných olejíčků nebo jsme si vyrobili březový bublifuk. To se nařežou březové klacíky a jeden konec se namočí v bublifuku, druhým jsme foukali a opravdu – bubliny jako hrom! To proto, že jsou ve větvích průduchy, kudy proudí stromům míza, a tak tam pak zůstanou dírky, kterými zase proudí vzduch, když do klacíku foukneme.

Velká legrace a krása nás doprovázela v říjnu. Už se těšíme na tajemný listopad, měsíc mlhy, světýlek a vzájemné pomoci. Snad nás letos zase navštíví svatý Martin! 

Written by Lesinka