15 dubna, 2024 Novinky Žádné komentáře

Jaro, Den Země, nové začátky, energie, změny i příležitosti. Všechno se točí a Slunce svítí pro naše oči. Roztočený Lesní kruh vás srdečně zve na JARO. Užívejte si ho v přírodě, ale také s námi. Je proto hned několik důvodů.

Zveme vás.

Při příležitosti voňavé a zelené, při příležitosti JARA jsme pro vás a spolu s vámi připravili tyto jarní akce. Vyberte si, co je vašemu srdci nejmilejší a přijďte, moc se těšíme!

PÁ 19. – NE 21.4. 2024
DEN ZEMĚ S LESNÍM KRUHEM

Co se hodí přinést na SWAP? Cokoliv 🙂 staré nádobí (Lesinka užije staré hrnce i kuchyňské nádobí ve velkém), oblečení, sportovní potřeby, přebytky sazeniček, semínek, hračky, příze, látky, dekorace, bytový textil, módní doplňky…

Pá 27.4. 2024, 14.00 – 16.00
DEN OTEVŘENÝCH DVEŘÍ NA JURTĚ

  • Přijďte nahlédnout za dveře nově zrozené jurty, nového zázemí nové LMŠ Lesinka. Co všechno nás ještě čeká? Co už je hotové? Jak se můžete zapojit i vy? Co sháníme a potřebujeme?

St 8.5.2024, 16.00
MÁJOVÝ KONCERT PRO LESINKU

  • Benefiční koncert pěveckého sboru Choirchestra Brno v kostele sv. Václava v Ochozi, dětí vítány  

Ne 19.5.
KURZ PŘEŽITÍ V PŘÍRODĚ

  • Jednodenní terénní akce v místním lese s profesionálním lektorem, určena zájemcům všech generací od cca 6 let. Seznámení se základy technik přežití v přírodě, z tohoto širokého pojmu budou vybrána témata na základě potřeb skupiny zájemců, kteří se přihlásí. Tento den bude tedy připraven tzv. na míru, lektor bude reagovat na aktuální situaci a složení skupiny. Přihlášky evidujeme už nyní – info@lesinka.cz.

Potřebujeme vás. Kampaň na Darujme.cz spuštěna!

Abychom všechny ty turbulentní změny dokázali, vypořádali se s roky minulými a mohli všechno připravit na dny budoucí, abychom udrželi stávající aktivity při životě, oslovujeme naše příznivce a přátele s prosbou o finanční pomoc. Rozjeli jsme dárcovskou kampaň na DARUJME.CZ. Navíc, díky podpoře Nadace Via bude každý příspěvek do sbírky pro Lesní kruh až do výše 20 000 Kč zdvojnásoben.

  • Pokud se tedy vypravíte na nějakou výše nabídnutou akci, můžete touto cestou přispět jako vstupným.
  • Pokud se vypravit nestíháte, je příspěvek do sbírky motorem pro nás, že naše konání má smysl a že v tom nejsme sami.
  • Pokud do sbírky nemůžete přispět, můžete třeba nějakého dárce nasměrovat, doporučit. Za sdílení na sociálních sítích či osobní a doporučující přeposlání e-mailu budeme rovněž moc rádi.

Radujeme se s vámi.

Stěhování na jurtu, stavba jurty, zakládání LMŠ, zápisy, radost v lese s Lesinkou i Kapradinkou, úžasná práce dětí v Hoblíku a Hoblince, první sazeničky na záhonech na komunitní zahradě, příprava velkých akcí i realizace nápadů… To všechno s vámi vlastně moc nestíháme sdílet. Něco víte, něco možná ne… Kdo by chtěl, může si počíst ve výběru článků z Ochozského zpravodaje, kde to základní z posledního dění uvádíme. Nebo se vrátit do historie a vzpomínat na všechny ty slavnosti, na svačinky do lesa, na ohnutá záda při sběru jablek či při péči o záhony…  Ale úplně nejlepší by bylo, když byste přišli osobně na jarní akce. A tam si o všem řekneme, připomeneme… co myslíte?

Těší se na vás

Markéta, Zuzka, Aneta, Peťa, Týna, Irča, Marcela, Hanka a další a další a další….

Written by Lesinka