1 prosince, 2023 Novinky Žádné komentáře

Listopad nám nakonec přinesl to, co měl. I když teploty ze začátku připomínaly babí léto, přece jen postupně všechny listy opadaly, mlhy i déšť zahalil kraj a byl i první sníh! 

Všechno začalo svatomartinským putováním. Vydali jsme se po stopách Martinova koně a hledali to dobré v nás. Cestu z Říček doprovázely úkoly, výborné rohlíčky od rodičů, ale hlavně těšení se na divadlo – předškoláci připravili pro své kamarády inscenaci příběhu o žebrákovi a laskavosti. Odpoledne jsme si vytvářeli koníky na tyči, to pak bylo hopsání na zahradě!

Svatý Martin nás provázeli dál – při muzikoterapii se Soňou nebo při výrobě lucerniček z listí. To listí, které se barvilo do nádherných barev a pomalu se snášelo na zem. Měli jsme si s čím hrát! 

Našli jsme pěkné místo na kopci, pojmenovali jsme ho U oplocenky. Je tam sluníčko a taky klády a hromady větví – co víc si přát. 

V listopadu také tvoříme o sto šest! Nejen na adventní jarmark, ale také výzdobu Lesinky. Všimli jste si třeba nového truhlíku a domečků? Myslíme, že se moc povedly a vůbec, práce se dřevem má u nás velký úspěch! 

Už se těšíme, až se všichni vyzdravíme z listopadových viróz a sejdeme se v lese nebo na Adventní slavnosti.

Written by Lesinka