2 července, 2017 Novinky Žádné komentáře

Skřítek Kapradinka
vítá v lese všechna dítka
skřítek Kapradinka
chce si s vámi hrát.
Šišky, mech i mraveniště,
les je totiž skvělé hřiště,
pojďte kamarádi
svět objevovat.

Takovou písničkou jsme se vítali v klubu pro rodiče s dětmi Kapradinka. Vítali jsme se se skřítkem, který byl naším průvodcem pohádkovým lesním královstvím, vítali jsme se s dětmi malými i většími, vítali jsme se s maminkami a jednou i jedním tatínkem.

Každou středu jsme se vydali na společný výlet do okolí Kaprálova mlýna. Na děti (když nepočítáme miminka v manduce, tak nejmladším byl rok a půl, nejstaršímu 4 roky) na cestě čekali kamarádi zvířátka (hlemýžď, kos, berušky, liška, motýl…) i rostlinky. Jednou jsme otevírali studánku, jindy jsme v trávě našli slepýše, broučky, kapky rosy, dováděli jsme na prolézačkách ze spadlých stromů, klouzali se na hliněných skluzavkách… Básničky, zpívání, pohádky, jednoduché hry a na závěr, když jsme to stihli nebo se nenechali zlákat oblíbeným pískovištěm na lesinkovské zahrádce, jsme i něco vytvářeli. Mezitím si maminky popovídaly, v lecčems si poradily a společně své děti doprovázely na cestě za poznáváním přírody i při prvních hrách s ostatními kamarády.

 

A o tom je lesní klub. Spojili jsme nevšední radost z všedních lesních krás se společným setkáním, které bavilo děti i dospělé. Těšíme se zase na podzim!

Pokud máte zájem se připojit, kontaktujte nás.

www.lesinka.cz/klubik

 

Written by Lesinka