Pohádková stezka
8 května, 2018 Novinky Žádné komentáře

Babka Březinka, čarodějnice a kořenářka, má v Březině na Lhotkách pohádkovou stezku. Kdyby nebyla Lesinka, nebyla by ani Březinka. Před skoro dvěma lety jsme si s ředitelkou Lesinky řekly, že nám chybí stezka pro děti mezi Ochozí a Březinou, protože stávající cesty mezi nimi jsou nevhodné pro kočárky a malá odrážedla. Námi vytipovanou cestu nám nedovolila vyznačit správa CHKO Moravský kras, protože vedla příliš blízko místa, kde rostou sněženky. 

Pak jsem zjistila, že Lesy ČR mají Program 2020, který by celou stezku zafinancoval. Několikrát jsme s pány z Lesů ČR chodili po lese a hledali uzavřený okruh, kde by stezka mohla být. V lesích kolem Ochoze ani Březiny nejsou cesty, po kterých by mohly děti nerušeně jezdit na odrážedlech nebo na malých kolech. Všude po lese jezdí auta nebo cyklisté. Navíc jsou všude kopce. Sama jsem na kole objížděla různé cesty, abychom nakonec stezku udělali na Lhotkách v Březině.

Trasa je určena dětem ve věku 3-7 let a je relativně sjízdná i na odrážedlech a malých kolech, případně je vhodná i pro cestu s kočárkem. Vede částečně po asfaltu, částečně po lesních cestách. Odměnou všem dětem za dobrodružnou výpravu do lesa jsou pohádky, písničky a hry, které najdou na panelech stezky. Na stojanech jsou fotky z Lesinky. 

Stezek je spousta, nějaké stezky jsou na každém rohu. Pohádková stezka babky Březinky je však originál, který vytvořilo tvůrčí DUO Vidura-Vidurová z Ochoze. Michael Vidura je grafik, který dělá všechny materiály Lesinky. 

 

Začátek Pohádkové stezky babky Březinky:

Written by Lesinka