27 února, 2018 FAQ Žádné komentáře

Co dělají děti v lesní školce, když je taková zima? Jedno z bezpečnostních pravidel lesních školek je, že když je -10 stupňů a nárazový vítr, máme náhradní program, jdeme do zázemí, do muzea, do knihovny…. Včera byly děti v planetáriu v Brně, dnes ráno jsme z místa srazu zamířili přímo na Kaprálův mlýn, kde jsme měli muzikoterapii a ve čtvrtek  Original Play

V lesní školce říkáme, že není špatné počasí, ale jen špatné oblečení. Pro lesní školku to určitě platí. Děti v lesní školce jsou oblečené ve více vrstvách a podle potřeby mohou jednotlivé vrstvy vysvlékat nebo oblékat. Nezpotí se děti, když se pohybují? Děti se zpotí, pokud jsou v neprodyšném oblečení, pokud se ale oblečení vrství, tak ne. My dospělí jezdíme na lyžích nebo bruslíme a při dobré volbě oblečení nejsme zpocení ani nemocní.

Lesní školka Lesinka má menší kolektiv dětí než běžná školka. Pedagožky mohou zkontrolovat oblečení každého dítěte, pomáhají s oblékáním těch nejmenších a radí rodičům, co dětem dát, aby jim bylo teplo. Když pedagožky vidí, že je dětem zima, když hodně prší apod. zamíří s dětmi rychle na Kaprálův mlýn do teplého a suchého zázemí. V Lesince dodržujeme harmonogram, děti jsou venku dopoledne, na oběd jsou na Kaprálově mlýně, kde také odpočívají. Děti, co nespí, pak mohou odpoledne zase ven. Nebo si mohou tvořit uvnitř, záleží na nich. 

Důležité je, že děti svůj organismus na zimu připravují, jsou venku v přírodě od září, teplota pomalu klesá a ony si na nízké teploty zvykají. Děti z lesní školky jsou otužilé a odolné. Lesní školky ani nepřijímají nové děti v zimě, protože nejsou připravené. 

 

i v zimě chodí děti z lesní školky ven

Written by Lesinka