2 února, 2023 Novinky Žádné komentáře

Prosinec v lesince nám začal krásně, adventně, ADVENTNÍ SLAVNOSTÍ. Sešli jsme se na naší zahradě. Někteří donesli krásné výrobky na náš jarmark, andílky, stromečky, ozdoby, svíčky a skvělá čokoládová lízátka, po kterých se jen zaprášilo. Tatínci rozdělali oheň, na kterém se v kotlíku ohříval mošt z našich jablíček. Divadlo O hvězdičce Klárce nás zavedlo až do Betléma za Marić, Ježíškem a Josefem. Ve spinkací místnosti nás čekalo krásné andělské tajemství, cesta spirálou za světlem, kde jsme každý mohli nechat náš jablíčkový svícínek s andělským plamínkem. Všechno bylo kouzelné a trošku tajemné a my jsme už cítili všechnu tu krásnou vůni přicházejících Vánoc.

A vonělo nám to i ve školce, když jsme pekli linecké cukrovíčko, nebo když jsme si vyřezávali vánoční stromeček.

A taky k nám přišel svatý Mikuláš, ale po indiánsku a tajně. Nejprve jsme si o něm poslechli příběh, jak se skamarádil s chudým a zpočátku trošku zlobivým chlapcem Pikem, a jak tajně obdarovával lidi a svou štědrostí a skromností zachránil mnoho rodin. No a my jsme v týpí objevili košík s perníčky a pomeranči, tak jsme se radovali a Mikuláši poděkovali písničkou. Odpoledne jsme si vyrobili krásné postavičky z filcu, abychom si vyzdobili svoje pokojíčky. Taky k nám do lesinky přišli maminky a tatínci na adventní dílničku, kde jsme vyráběli plstěné vánoční ozdoby, velké papírové hvězdy, popíjeli jsme svařený most a povídali si. Bylo nám spolu moc mile. 

V prosinci jsme se také několikrát vypravili do jeskyně Pekárna, kde jsme si skvěle pohráli, stopovali jsme zvířátka ve sněhu a vyráběli krásná přáníčka. Nakonec nás čekalo krásné a zasněžené putování za hvězdou z Ochoze až do Betléma, nakrmili jsme ptáčky, pomohli hvězdičce Klárce a zapálili si plamínek naděje a lásky, který jsme si posílali z kamaráda na kamaráda. 

Written by Lesinka