11 dubna, 2023 Novinky Žádné komentáře

Březen v Lesince 

Začátkem měsíce nám ještě dozníval řemeslný únor. S dětmi z úterní skupinky jsme byli na návštěvě v dílně u pana truhláře. Pověděl nám o tom, jak vyrábí krásné kytary a loutny a ukázal nám dřeva všech barev a hoblíky všech velikostí. 

V druhém březnovém týdnu, během jarních prázdnin, do Lesinky za námi zavítali i školáci a byli těm menším velkou inspirací. Společně, kromě lesních hrátek, jsme si povídali o zdraví a o tom, jak se starat o naše tělo. Obkreslovali jsme se na velké papíry a taky jsme léčili churavého medvídka. A protože ke zdraví patří hlavně zdravá bašta, skládali jsme si obrázky ze zeleniny na talířky a pak jsme si na nich pochutnali.

Během celého měsíce jsme pozorovali, jak jaro sílí a květin přibývá. Fialové podléšky vystřídaly bílé sasanky, růžové dymnivky a plicníky modré růžové a modré. Ochutnali jsme bršlici i medvědí česnek a uvařili si další jarní bylinkový čaj, tentokrát přímo lese.

Také už jsme mohli pozorovat žabky i broučky a poprvé obědvat venku. Jaro jsme speciálně přivítali slavností vynášení Morany. Když jsme Moranu u studánky zahodili do Říčky, vydali jsme se průvodem na Mlýn až do kanceláře, abychom jaro přinesli úplně všude. Dokonce nám nad zahradou přeletěl i čap jako by ho zavolala naše píseň „Čáp letí přes moře na svatého Řehoře“. 

Možná se té Moraně úplně z našeho lesa nechtělo, ještě se tam párkrát pořádně proběhla, takže jsme měli koulovačku a hned poté se vrhli do velikonočních příprav. Děkujeme všem za účast na dílničce a za všechny krásné pomlázky, vajíčka, zajíčky, kuřátka i slepičky, které jste si společně vytvořili.

Ještě jsme si upletli věnečky z proutí a vyrobili travňáky, tak jsme zvědaví, kdy nám začnou pořádně klíčit (můžete poslat Lesince fotku svého travňáka a nezapomínejte ho pořádně zalévat). Páteční skupinka pak při jedné výpravě, objevila skvělou lesní houpačku. Trošku doufáme, že už ta Morena bude brzy za horama a my se budeme vyhřívat v jarním sluníčku, vítat deštíky a poslouchat hnízdící ptáčky. 

Written by Lesinka