2 července, 2023 Novinky Žádné komentáře

V červnu jsme toho v Lesince zažili opravdu mnoho. Kromě jedné velké krásné slavnosti (všechny fotky najdete na webu v rodičovské sekci) jsme se se středeční skupinkou vypravili také na dva výlety. Na tom prvním jsme s dětmi odvážně prozkoumali hned čtyři jeskyně: Švédův stůl, Netopýrku, Pekárnu a Vývěr. Na tom druhém jsme v parném letním dni zamířili k rybníku Hornek, kde jsme si užili vody i svezení na člunu. Doprovodilo nás také mnoho rodičů, takže to byla opravdu pěkná společenská událost.

Na našich každodenních výpravách jsme často vytahovali pilky, škrabky, nebozízky a vyráběli jsme píšťalky, korálky, vysílačky, zdobené hole a další. Trénovali jsme zatloukání i vytahování hřebíků a také jsme si postavili branku z lísek, protože fotbal nás v Lesince hodně bavil. V horkých dnech jsme trávili čas hrou u potoka a u studánky a při cestách kolem „našich“ tůněk jsme neopomněli kouknout na pulce, jak povyrostli a přibyly jim zadní nožičky.

Červnový les a zahrada nám nabídly černý bez, jitrocel, meduňku, jahodník a další bylinky, které jsme společně sbírali a sušili na svatojánský čaj a červené lesní jahody byly opravdovou dobrotou.
K tomu všemu za námi opět přijela Soňa s muzikoterapií, tentokrát se svatojánským příběhem a také jsme měli dva hračkové dny, které ozvláštnily přinesené hračky z domu. Pondělní skupinka navíc zažila prohlídku Kaprálova mlýna. Provedl nás skaut Honza a ukázal nám spoustu zajímavostí jako, kde býval náhon, dochované části mlýnského kola a mlýnských kamenů. Zavedl nás také do ostatních částí mlýna, třeba do technické místnosti, krbovny nebo do kuchyně za paními kuchařkami.
Školní rok jsme zakončili výborným dortem (děkujeme!).

A potom už zbývalo jen uklidit a rozejít se na prázdniny 🙂
Odpočiňte si, užívejte si/se a v září se těšíme na shledání v našem lese!

Written by Lesinka