702 165 111
info@lesinka.cz

O nás

Home » O nás

NÁŠ TÝM

team
Petra Havlíčková
ředitelka
Po studiu speciální pedagogiky jsem se věnovala práci s rizikovou mládeží, péči o děti s kombinovaným postižením nebo vedením kurzů zážitkové pedagogiky. Absolvovala jsem kurzy bazální stimulace, které mi otevřely bránu do světa respektujícího přístupu k jedinci.
Mateřství odklonilo mé pedagogické cesty směrem k předškolní pedagogice, na místo mně nejmilejší, do lesa.
V Lesince, v místě velkých i malých příběhů, lesních víl, lepkavého bláta i velké svobody, spolu s dětmi zažívám kouzlo přítomného okamžiku, pozoruji jejich hry bez hranic, růst a objevy. Ve svém batohu do Lesinky přináším hudbu, příběhy, poezii, předškolní přípravu, svobodu, vztah, úctu a naslouchání druhým, a to vše mi děti vždy nabalí i na cestu domů (a k tomu ještě nějaké obrázky).
team
Irena Kolčárková
Pedagožka
Trochu jsem cestovala, dosti jsem studovala a stále jsem na cestě a pořád se učím. Jak se říká: "Jaké si to uděláš, takové to máš", a já se snažím nám to v Lesince dělat dobré. S pokorou přijímat, s radostí dávat, s důvěrou překonávat, s citem vyvažovat, a s vděkem se rozcházet :)
team
Aneta Vidurová
průvodkyně
Do Lesinky mě zavály děti, láska ke zdejším lesům, přátelé a příběhy, které ráda objevuji na každém kroku. Svůj život měním podle toho, jak mi rostou děti (tyhle tvůrčí výzvy mám nejradši). Začala jsem tedy otevřením klubíku Kapradinka, pak dala své syny do Lesinky, a teď už jsem součást týmu skvělých kolegů, lesních i pohádkových bytostí, ale hlavně v obklopení báječnými dětmi. Vedu stále Kapradinku, působím v Lesince a stále se s pokorou učím unikátnímu přístupu k druhým, který mně tak v Lesince kdysi učaroval. Snažím se dětem předat lásku k hudbě v kroužku flétniček a taky se snažím být oporou při organizování akcí pro rodiny i pro širokou veřejnost.
team
Kristýna Lancaričová
průvodkyně
Nemůže být náhodou, že jsme jednoho dne s rodinou při toulání přírodou objevili toto překrásné místo. Tiché, klidné místo obklopené přírodou ze všech stran. Poznali jsme Lesinku a rázem jsme věděli, že jsme správně. Bytí s dětmi v přírodě mne hluboce naplňuje. Když k tomu ještě přidám upřímný dětský smích a jejich neutuchající nadšení je to pro mne pohlazením, lékem pro duši. Jsem vděčná, že můžu být součástí Lesinky. Jsem máma dvou dětí (momentálně navštěvujících Lesinku), vystudovaný pedagog (FP TUL), lektorka extraokulárního vidění, nadšená studentka tradiční čínské medicíny a v neposlední řadě spokojená manželka 😊
team
Marcela Čiháková
Průvodkyně
K dětem mě to táhlo vždy. Už jako holka jsem hlídala děti paní sousedce, po škole děti v Anglii, potom děti vlastní. Po mateřské jsem dostudovala střední pedagogickou školu a přidala s k Lesince. Děti jsou úžasné bytosti, mají obrovskou představivost, spoustu energie a stále chuť něco zkoumat. To my dospělí už moc neumíme. Nepotřebují drahé hračky ani poslední model oblečení, běhají po lese či louce a je vidět, že mají radost ze života. A to, že můžu u toho být s nimi, mě na této práci baví.

Externí spolupráce:


Soňa Štoudková - muzikoterapie

Divadélko Pod širákem